Lūžinėjančių nagų priežiūra

Sveiki nagai – tai tvirti, netrapūs, elastingi nagai, kurių paviršius būna lygus, blizgantis bei švelnus. Dažniausiai pasikeitusi nagų būklė, t. y. spalva, forma, struktūra byloja apie tam tikrus pokyčius mūsų organizme. Mūsų nagai gali lūžinėti dėl daugelio priežasčių, tokių, kaip rankų plovimas karštu vandeniu, netinkamų nagų priežiūros priemonių naudojimo ir pan. Netinkama nagų priežiūra ir žinių trūkumas juos prižiūrint dažnai suminkština nagų plokšteles bei silpnina nagų atsparumą ir jie pradeda lūžinėti. Kaip išvengti lūžinėjančių nagų ir tinkamai juos prižiūrėti?

Galima turėti stiprius, sveikus bei nelūžinėjančius nagus, bet pirmiausia reikia pašalinti nagus žalojančias priežastis bei papildomai prižiūrėti juos specialiomis priemonėmis bei procedūromis. Dažniausiai nagai skilinėja dėl kalcio ar geležies trūkumo.

Norit atstatyti šį trūkumą reikėtų vartoti pakankamai:

• prieno produktų;
• žuvies;
• mėsos patiekalų;
• špinatų ir kitų lapinių daržovių;
• riešutų.

Nagai lūžinėja ir dėl A bei B grupės vitaminų trūkumo, o norit, kad šių vitaminų netrūktų, reikia:

• valgyti pakankamai vaisių bei daržovių;
• vartoti žuvų taukus;
• valgyti kiaušinius.

Norint sustiprinti nagus pirmiausia reikėtų:

1. gydyti nagų bei odos susirgimus;
2. pasirūpinti savo pilnaverte mityba;
3. atsakingai naudoti buitinės chemijos priemones;
4. rūpestingai naudoti nagų prieižūros kosmetiką bei priemones;
5. teisingai prižiūrėti nagus bei atlikti procedūras, mažinančias nagų lūžnėjimą;
6. kerpant nagus reikėtų neužlaužti nago plokštelės;
7. tinkamai atlikti nagų poliravimą (nagai tampa blizgūs, atrodo svekesni, gyvnagiai efektyviau aprūpinami maisto medžiagomis bei deguonimi).
8. Naudoti nagų kaukes lūžinėjantiems nagams su alyvogių aliejumi, medumi ir pan.

Taigi, jeigu jūsų nagai lūžinėja, pirmiausia, susirūpinkite savo organizmo pokyčiais, tada raskite priežastį, skatinančią nagų lūžinėjimą, o galiausiai imkitės visų įmanomų gydymo priemonių, padėsiančių užkirsti kelią jūsų lūžinėjantiems nagams. Norite, kad jūsų nagai būtų gražūs, sveiki ir nelūžinėtų, nedelsiant pradėkite rūpintis savimi. Jeigu norite gauti naudingų paratimų bei atsakyti į visus jums rūpimus klausimus, susijusius su jūsų pažeistais, lūžinėjančiais nagais, visada galima krieptis į gydytojus dermatologus, kurie išaiškins visas problemų atsiradimo priežastis bei paskirs jums tinkamą gydymą ir priežiūrą.